Porozmawiajmy o historii


Porozmawiajmy o historii – program prowadził Remigiusz Jeżewski, historyk i dziennikarz. Nawiązywał w nim do historii regionu oraz do patriotycznej spuścizny naszych dziejów.

Emisja ostatniego odcinka miała miejsce 19 grudnia 2018 roku.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-12-19

Ponownie w naszym radiowym studiu pojawił się Zbigniew Kiełb z Muzeum Czartoryskich w Puławach. Tematem również była walka o niepodległość naszego kraju. Zarazem jest to ostatni odcinek programu ?Porozmawiajmy o historii?.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-12-12

Tematem programu była postać Władysława Szczypy i jego boju o Niepodległość Państwa Polskiego. Gościem natomiast był Zbigniew Kiełb, historyk, regionalista oraz pracownik Muzeum Czartoryskich w Puławach.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-12-05

Gościem programu była Danuta Borzecka, przewodnik turystyczny oraz pedagog, która opowiedziała o historii Kazimierza Dolnego.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-11-28

Polskie Państwo Podziemne w okupowanej Europie, o tym mówił Adam Skowyra – nauczyciel historii w ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, który był gościem Remigiusza Jeżewskiego.

POROZMAWIAJMY O HISTORII – 2018-11-21

Gościem w programie był historyk ? Marcin Pisula, a tematem odcinka było wydarzenie historyczne z okresu II Wojny Światowej, znane w Kazimierzu Dolnym jako ?Krwawa Środa?.Gościem w programie był historyk ? Marcin Pisula, a tematem odcinka było wydarzenie historyczne z okresu II Wojny Światowej, znane w Kazimierzu Dolnym jako ?Krwawa Środa?.