Spacer z muzeum


Spacer z muzeum, to cykliczna audycja o tematyce kulturalnej skupiona wokół bieżącej działalności i wydarzeń organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Program emitowany w każdą środę tuż po 19.00 prowadzi Magdalena Krawczak.

SPACER Z MUZEUM – 2019-06-12

Filip Jaroszyński, pełniący obowiązki kierownika tamtejszego oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, opowiedział o Janowieckich Spotkaniach Historycznych – i zaprosił na zbliżającą się, tegoroczną edycję. Była mowa również o Międzynarodowym Festiwalu Tańców Godel 2019, który odbędzie się w Janowcu w najbliższy weekend.

SPACER Z MUZEUM – 2019-06-05

Kim był Stanisław Szukalski, jaki miał pomysł na polską sztukę i dlaczego można o nim opowiadać w kontekście życia kulturalnego, które toczyło się w Kazimierzu Dolnym? Właśnie te kwestie poruszyliśmy w „Spacerze z Muzeum”. Dorota Seweryn-Puchalska, kierownik Oddziału Kamienica Celejowska, zaprosiła w ten sposób na wykład, który przedstawi w Puławach w ostatnią sobotę czerwca. Przypomnieliśmy również o tym, że warto odwiedzać wystawy malarskie, które są aktualnie eksponowane w Puławach i Kazimierzu Dolnym.

SPACER Z MUZEUM – 2019-05-29

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do udziału w “Pikniku nad Wisłą” – wydarzeniu, które potrwa w Kazimierzu Dolnym przez pierwsze dwa tygodnie czerwca. O zajęciach i atrakcjach, jakie zostały zaplanowane na ten czas, opowiedziały – Joanna Szkuat z Oddziału Przyrodniczego i Monika Januszek-Surdacka z Oddziału Dom Kuncewiczów.

SPACER Z MUZEUM – 2019-05-22

W tę sobotę w Janowcu odbędzie się tegoroczne Święto Wina – i właśnie temu wydarzeniu była poświęcona ta odsłona “Spaceru z Muzeum”. O samej idei, a także o atrakcjach przygotowanych na dziesiątą edycję tej imprezy, opowiedzieli Jerzy Zdrzałka, prezes Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły i Filip Jaroszyński, p.o. kierownika Oddziału Zamek w Janowcu.

SPACER Z MUZEUM – 2019-05-15

Zbliżająca się sobota minie w Muzeum Nadwiślańskim pod znakiem licznych atrakcji. Gość tej odsłony audycji “Spacer z Muzeum”, Monika Januszek-Surdacka, zdradziła co czeka na uczestników Rodzinnego Pikniku z Muzeum oraz Nadwiślańskiej Nocy Muzeów.