Wakacyjne Puławy w trasie i na czasie


“Wakacyjne Puławy w trasie i na czasie” – to już druga edycja audycji, które przybliżają walory turystyczne, rekreacyjne i krajoznawcze naszej malowniczej okolicy. Programy są realizowane przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną – Kraina Lessowych Wąwozów.

Rozmowy z organizatorami i uczestnikami wielu imprez i wydarzeń o charakterze kulturalnym oraz rekreacyjnym, mają na celu dostarczenie informacji na temat bogatej oferty adresowanej nie tylko do turystów spoza Lubelszczyzny, ale również osób, które mieszkają tu na co dzień, a jednak nie odkryły w pełni uroków regionu.

Program, emitowany w piątek, po 13.00, prowadzi Joanna Czajkowska, która wraz z zaproszonymi gośćmi zachęca do aktywnego zwiedzania, poznawania kultury, tradycji, a także do delektowania się smakami regionalnych potraw i odpoczynku w otoczeniu natury.

WAKACYJNE PUŁAWY W TRASIE I NA CZASIE – 2019-09-13

Tegoroczną edycję audycji zamknęliśmy reportażem z miejsc, w których realizują się ludzie z pasją. Manufakturę Różaną w Końskowoli zaprezentowała Aleksandra Mazurkiewicz, zaś winnicę w Lesie Stockim Mariusz Grabka.  Odwiedziliśmy też restaurację Miło Smaki Kaukazu w Poniatowej, o której opowiedział właściciel Konstanty Czarniecki oraz Pustelnię, kierowaną przez Annę Pyć, oczywiście w Opolu Lubelskim. Poznaliśmy więc kulinaria tworzone przez prawdziwych pasjonatów.

WAKACYJNE PUŁAWY W TRASIE I NA CZASIE – 2019-09-06

O walorach turystycznych i wydarzeniach cyklicznych, które odbywają się w Gminie Puławy, opowiedzieli w audycji Wójt puławskiej gminy Krzysztof Brzeziński oraz Paweł Nocek, zaś atrakcyjne miejsca w Janowcu zaprezentował Michał Kowalczyk z Gminnego Ośrodka Kultury.

WAKACYJNE PUŁAWY W TRASIE I NA CZASIE – 2019-08-30

Tym razem w audycji pojawił się reportaż z miejsc w regionie, w których można kompleksowo zadbać o zdrowie. O Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii “Werandki” w Nałęczowie opowiedział Marcin Trębowicz, Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjny “Biały Lew” w Romanówce zaprezentowała Dorota Wieczorek, a do “Łubinowego Wzgórza” zaprosiła Katarzyna Litwińska.

WAKACYJNE PUŁAWY W TRASIE I NA CZASIE – 2019-08-23

W kolejnej audycji odkrywaliśmy walory krajoznawcze i kulturowe mniejszych miejscowości znajdujących się w Krainie Lessowych Wąwozów. O atrakcjach w Końskowoli opowiedziała Monika Dudzińska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli im. K. Walczak. Do odwiedzenia Józefowa nad Wisłą zachęcał burmistrz Grzegorz Kapica, a do urokliwych i ciekawych Karczmisk zapraszał Marcin Chojnacki – animator kultury w Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Karczmiskach.

WAKACYJNE PUŁAWY W TRASIE I NA CZASIE – 2019-08-16

W kolejnej audycji odkryliśmy miejsca, w których kwitnie twórczość artystyczna. Przenieśliśmy się do Opola Lubelskiego, gdzie ma swą siedzibę Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Twórczej kierowane przez Barbarę Piłat, Siedliska u Małgorzaty w Cholewiance, założonego przez Małgorzatę Urban oraz Mięćmierza, w którym znajduje się Galeria – Klimaty prowadzona przez Bartłomieja Pniewskiego.