KOŃSKOWOLA: Nadchodzi Święto Róż

Na te dwa dni czekali wszyscy miłośnicy pięknych kwiatów, z których słynie gmina Końskowola. Przez sobotę i niedzielę (13 i 14 lipca) potrwa tegoroczna, już dwudziesta druga edycja Święta Róż.

Pierwszy dzień upłynie pod znakiem atrakcji rekreacyjnych: na stawach w Starej wsi odbędą się zawody wędkarskie, a z Końskowoli wyruszą uczestnicy dwóch różanych rajdów, pieszego i rowerowego. Na miejscu będzie zaś można zwiedzić z przewodnikiem końskowolskie zabytki.

Niedzielne świętowanie otworzy Msza Święta w intencji ogrodników i rolników, a tuż po niej barwny korowód przejdzie na miejsce Festynu Rodzinnego. Na Placu przy Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego pojawi się wystawa róż, a na uczestników zabawy będą czekały liczne atrakcje. Wśród nich występy muzyczne czy pokaz iluzjonistyczny. Zostaną też rozstrzygnięte konkursy: poznamy najpiękniejszą posesję gminy Końskowola oraz Najpiękniejszą Różyczkę Święta Róż, czyli dziecko w najładniejszym stroju, inspirowanym różami. Tego dnia odbędzie się też aukcja na rzecz puławskiego hospicjum. Festyn rodzinny rozpocznie się po godzinie 13.00 i potrwa do późnego wieczora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.